כלב-לב

מחפשים פודל טוי למכירה? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת

פוסט בלוג אינפורמטיבי זה חיוני לכל מי ששוקל להכניס פודל טוי לחייו. הוא מספק מדריך מקיף למציאת פודל טוי למכירה, יחד עם שיקולים מרכזיים לגבי אישיות הגזע, דרישות הטיפול ובעיות בריאות אפשריות. בנוסף, הוא מכסה את החשיבות של גידול אחראי ואת הגורמים השונים שיכולים להשפיע על העלות של פודל צעצוע.

“פודל טוי: סקירה קצרה”

הפודל טוי הוא גזע קטן ואינטליגנטי שכבש את ליבם של אוהבי כלבים רבים ברחבי העולם. הפודל טוי, הידוע במראהו המקסים ובאופיו הידידותי, הוא בחירה פופולרית עבור אלה שמחפשים כלב קטן לבית. גזע זה הוא גרסה קטנה יותר של הפודל הסטנדרטי, בגובה של 24 – 28 סנטימטרים ומשקלו עד 3 ק”ג. למרות גודלו, הפודל טוי לא חסר אישיות. הוא ידוע כאנרגטי, שובב ובעל יכולת אימון גבוהה, מה שהופך אותו לבחירה מצוינת עבור משפחות או יחידים המחפשים כלבלב פעיל ואינטליגנט.

אחד המאפיינים הבולטים ביותר של ה-פודל טוי הוא “המעיל” היוקרתי שלו. לגזע זה פרווה צפופה ומתולתלת הדורשת טיפוח שוטף כדי למנוע קשרים ולשמור על המראה הזוהר שלה. הפודל טוי מגיעים במגוון צבעים, כולל הצבע הנפוץ והמבוקש ביותר אדום, משמש, שחור, לבן וכסף, מה שמאפשר לבעלים פוטנציאליים לבחור את זה המתאים ביותר להעדפותיהם. היבט ויתרון נוסף של הפודל טוי זה ההיפואלרגניות שלו, מה שהופך אותו לאופציה מתאימה לאנשים עם אלרגיות.

בנוסף למראה המקסים שלהם, הפודל טוי ידועים במזג הידידותי והחברותי שלהם. הם בדרך כלל טובי לב ונהנים להיות בקרבת אנשים, מה שהופך אותם לחברים מצוינים למשפחות עם ילדים או יחידים החיים לבד. למרות גודלם הקטן, לפודל טוי יש אישיות תוססת ופעילה, הדורשת פעילות גופנית קבועה וגירוי נפשי כדי למנוע שעמום ובעיות התנהגותיות. הם לומדים במהירות ומצטיינים באימוני אילוף, משתתפים לעתים קרובות בספורט כלבים כגון זריזות ופעלולים.

איור של פודל צעצוע המציג את המעיל המתולתל הייחודי שלו.
איור של פודל צעצוע המציג את המעיל המתולתל הייחודי שלו.

מה מייחד את הפודל טוי?

פודלי טוי הם גזע המתבלט בכמה תכונות ייחודיות. ראשית, הגודל הקטן שלהם הוא תכונה ייחודית שמבדילה אותם מזני פודל אחרים. גודל קומפקטי זה הופך אותם לניידים מאוד ומתאימים למגורים בדירות או לבתים עם שטח מוגבל. גודלם גם מאפשר לשאת אותם או לשנע אותם בקלות, מה שהופך אותם לחברי נסיעה אידיאליים.

היבט ייחודי נוסף של הפודל טוי הוא האינטליגנציה שלהם. הם נחשבים לאחד מגזעי הכלבים האינטליגנטיים ביותר, מדורגים גבוה מבחינת יכולת אילוף ויכולות פתרון בעיות. אינטליגנציה זו, בשילוב הלהיטות שלהם לרצות את בעליהם, הופכת אותם לבעלי יכולת למידה גבוהה ומתאימים לאילוף ולימוד פקודות שונות.

אחד המאפיינים המוכרים ביותר של פודל טוי הוא “המעיל” המתולתל וההיפואלרגני שלהם. השיער הצפוף והמסולסל הזה לא רק מוסיף למראה המקסים שלהם אלא גם הופך אותם לבחירה מצוינת עבור אנשים עם אלרגיות. פודל טוי הם הם ממשפחת הכלבים ההיפואלרגנים – ללא נשירת שיער וללא ריח כלבי, מה שמפחית את כמות הקשקשים של הכלב בסביבה ומה שהופך אותם לאופציה טובה לאלו שרוצים כלב אבל בעלי רגישות לכלבים ובעלי חיים.

פודלים ידועים באופיים הידידותי והחיבה שלהם. הם מאוד חברותיים ונהנים להיות חלק ממשפחה, יוצרים קשרים טובים וחזקים עם בעליהם. התנהגותם האוהבת והעדינה הופכת אותם לחברים מצוינים עבור אנשים בכל הגילאים, כולל ילדים וקשישים.

בנוסף, פודל טוי ידועים בזכות הרבגוניות שלהם. למרות גודלם הקטן, הם אנרגטיים וזריזים, מצטיינים בפעילויות שונות כמו ציות לפקודות, זריזות ואפילו עבודה טיפולית. האינטליגנציה והנכונות שלהם הופכים אותם למתאימים לסגנונות חיים וסביבות שונות.

שיקולים רפואים: לאילו בעיות פוטנציאליות עליכם להיות מודעים?

כאשר שוקלים להביא פודל טוי לביתכם, חשוב להיות מודעים לבעיות הבריאותיות הפוטנציאליות שיכולות להשפיע על גזע זה. בעוד פודל טוי ידועים בדרך כלל בבריאותם הטובה, הם, כמו כל הכלבים, יכולים להיות רגישים לתנאים מסוימים. אם תבינו את הבעיות הפוטנציאליות הללו, תוכלו לנקוט בצעדים מקדימים כדי למנוע אותם מראש מחברכם הפרוותי.

 • 1. דאגות בריאותיות גנטיות:
  פודל טוי, כמו כלבים גזעיים אחרים, יכולים להיות מועדים למצבים בריאותיים גנטיים מסוימים. אלה עשויים לכלול ניוון רשתית פרוגרסיבי (PRA), מחלת עיניים ניוונית שעלולה להוביל לעיוורון ולוקסציה של הפיקה, מצב שבו פיקת הברך יכולה לפרוק ממקומה הרגיל. בנוסף, פודל טוי עשויים גם להיות בסיכון למחלות כליות תורשתיות מסוימות, כגון דיספלזיה כלייתית. זה חיוני לברר על ההיסטוריה הבריאותית של ההורים ולבקש מהמגדלים אישורים בריאותיים רלוונטיים כדי למזער את הסיכון לתנאים גנטיים אלה.
 • 2. בריאות שיניים:
  ידוע כי לפודל טוי יש סיכון גבוה לבעיות שיניים, כולל מחלות חניכיים ועששת. פיהם הקטן והשיניים הצפופות שלהם יכולים להפוך אותם לרגישים יותר להצטברות פלאק והיווצרות אבנית. טיפול שיניים קבוע, כגון צחצוח שיניים ואספקת צעצועי לעיסה מתאימים, חיוני כדי לשמור על היגיינת הפה שלהם ולמנוע בעיות שיניים שעלולות להוביל לאי נוחות וסיבוכים בריאותיים אחרים.
 • 3. פיקת הברך לוקסוסית:
  פיקת הברך (Luxating Patella), או פריקת פיקת הברך, היא מצב נפוץ אצל הפודל טוי. זה מתרחש כאשר פיקת הברך מחליקה ממקומה הרגיל, גורמת לכאב, צליעה וקושי בהליכה. פעילות גופנית סדירה, שמירה על משקל תקין והימנעות מקפיצות מוגזמות או משחק גס יכולים לעזור להפחית את הסיכון למצב זה. אם אתם מבחינים בסימנים של אי נוחות או הליכה חריגה, חשוב להתייעץ עם וטרינר לאבחון ואפשרויות טיפול נכונות.

אינפוגרפיקה המפרטת בעיות בריאות נפוצות בפודל צעצוע.
אינפוגרפיקה המפרטת בעיות בריאות נפוצות בפודל צעצוע.

האם אתם מוכנים? איך לטפל בפודל טוי

גידול פודל טוי דורש מחויבות לעמוד בדרישות הטיפול הספציפיות שלהן הם זקוקים. בעוד שהם קטנים בגודלם, יש להם צרכים גדולים בכל הקשור לטיפול ותשומת לב. הנה כמה היבטים חשובים שכדאי לקחת בחשבון לפני שאתם מאמצים פודל טוי לביתכם.

בראש ובראשונה, הצעצועים המתוקים האלה נוטים לשגשג כאשר מקדישים לם אמון תשומת לב וידועים כחברותיים ומלאי חיבה. הם לא מסוג הכלבים שאפשר להשאיר לבד לפרקי זמן ארוכים. הם משתוקקים לאינטראקציה ויכולים להיות חרדים או לפתח בעיות התנהגותיות אם הם נשארים לבד לתקופות ממושכות. ודאו שיש לכם מספיק זמן ואנרגיה להקדיש לצרכים החברתיים של הפודל טוי שלכם.

טיפוח הוא היבט משמעותי נוסף בטיפול בפודל טוי. לכלבים אלו יש פרווה צפופה ומתולתלת הדורשת סירוק שוטף על מנת למנוע קשרים. בעלי פודל טוי רבים בוחרים ללכת לטיפוח מקצועי אצל ספר כלבים כל 4-6 שבועות כדי לשמור על השיער של הכלב שלהם במצב מעולה. מקלחת שוטפת, גזירת ציפורניים וניקוי אוזניים נחוצים גם הם כדי לשמור על ההיגיינה הכללית שלהם.

פעילות גופנית חשובה עבור פודל טוי, למרות גודלם הקטן. יש להם רמות אנרגיה מתונות וזקוקים לפעילות גופנית יומיומית כדי למנוע עלייה במשקל ולשמור על גירוי נפשי. טיולים יומיומיים, זמן משחק וצעצועים אינטראקטיביים חיוניים כדי לענות על צורכי הפעילות הגופנית שלהם.

הפודל טוי הם כלבים אינטליגנטים ונהנים מגירוי נפשי. הם מעולים בלמידת טריקים ופקודות חדשות, כך שאם תעשו להם מפגשי אימון קבועים עם מאלף או באופן עצמאי יכולים להצטיין.

שירותי בריאות הם היבט חיוני נוסף בטיפול בפודל טוי. בדיקות וטרינריות סדירות, חיסונים וטיפולים מונעים לטפילים, חיוניים כדי להבטיח את רווחתם הכללית. כמו כן, חשוב מאוד להקפיד על תזונה מאוזנת העונה על הצרכים התזונתיים שלהם.

כמה עולה פודל טוי ?

העלות של פודל טוי יכולה להשתנות בהתאם למספר גורמים כגון גודל, צבע, תעודות או בלי תעודות כנטיקה וכו… בממוצע, אתם יכול לצפות לשלם בכל מקום בין 8,000 ל-15,000 ש”ח עבור גור פודל טוי ממגדל אמין בעל מוניטין. המחיר יכול להיות מושפע מגורמים כמו המוניטין של המגדל, השושלת של הכלב והאזור שבו הוא נמצא.

חשוב לציין שהעלות הראשונית של רכישת פודל טוי היא רק ההתחלה. בעלות על פודל טוי מגיעה גם עם הוצאות שוטפות כמו מזון, טיפוח, טיפול וטרינרי ציוד, צעצועים, חטיפים וכו… עלויות אלו יכולות להצטבר עם הזמן, ולכן חשוב מאוד שתתקצבו בהתאם.

אם העלות הראשונית מדאיגה אתכם ומציבה לכם כשול, אתה יכול גם לשקול לאמץ פודל טוי. לארגוני הצלה, מקלטים ועמותות יש לעתים פודלים זמינים לאימוץ בעלות נמוכה יותר. דמי אימוץ נעים בדרך כלל בין 1,000 – 3,000 ש”ח, והם בדרך כלל מכסים את החיסונים של הכלב, עיקור/סירוס ולעיתים אפילו שבבים.

עם זאת, חיוני לעשות מחקר מעמיק ולהבטיח שאתם מאמצים מארגון בעל מוניטין. שאלו על ההיסטוריה של הכלב, התנהגותו וכל בעיות בריאותיות ידועות. בעוד שדמי האימוץ עשויים להיות נמוכים יותר, ייתכן שעדיין תצטרכו להשקיע בהכשרה נוספת או בטיפול בחששות בריאותיות שעלולות להתעורר.

תמונה של פודל צעצוע עם תג מחיר המייצג את העלות.
פודל צעצוע עם תג מחיר המייצג את העלות.

למצוא מגדל אמין וטוב: מה כדאי לחפש?

כיום בתי גידול רבים וסוחרים במדינת ישראל מחזיקים את כלביהם בתת תנאים, לא בודקים קווי דם לפני זיווג על מנת למנוע בעיות קנטיות וקשר דם בין ההורים, לא מקפידים על הפסקות של הנקבות בין המלטה להמלטה, מחזיקים את הכלבים והגורים בתת תנאים ועוד. כל אלו משפיעים באופן ישיר על בריאות הגורים, בריאות הכלבים שהם מחזיקים וגרוע מכל עלולים סכן את הכלב שאתם קונים. כך שבעתיד הרחוק אתם עלולים לגלות שלכלב שלכם יש פגם גנטי כמו לדוגמה קפיצה ברגלים האחוריות, מנשך הפוך, נשירת שיער בעיות קוגנטיביות, תולעים, פרווי ועוד המון… לכן אני ממליץ במידה ואתם קונים או לקנות ממגדל פודל טוי ביתי או ממגדל מוקצועי ואמין עם מוניטין ושם טוב. מציאת מגדל בעל מוניטין היא קריטית כאשר אתם מחפשים פודל טוי למכירה. להלן כמה גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת הערכת מגדלים:

 • 1. מחקר והמלצות:
  התחל בביצוע מחקר מעמיק על מגדלים שונים. חפשו מגדלים בעלי מוניטין טוב וביקורות חיוביות מלקוחות קודמים. בקש המלצות ממקורות מהימנים כגון וטרינרים מקומיים, מאלפי כלבים או בעלי כלבים אחרים.
 • 2. בדיקות בריאות:
  מגדל אחראי ייתן עדיפות לבריאות ולרווחתם של כלביו. הם צריכים לערוך בדיקות שיגרתיות אצל וטרינר לכלבים שלהם כדי לבדוק בעיות רפואיות הנפוצות בפודל טוי או כל כלב אחר שהם מגדלים. שאלו את המגדל לגבי בדיקות הבריאות שהם מבצעים, טיפולים מונעים כגון תולעת הפארק, טיפול נגד פרטושים, טפילים וקרציות, שם המזון שהם מאכילים אותם בו והכי חשוב בקשו לראות את מסמכים וטרינרים המעידים על ביצוע הטיפולים.
 • 3. סביבה נקייה ובטוחה:
  בעת ביקור אצל מגדל, התעקשו לראות היכן הכלבים מוחזקים וגדלים. במידה והמגדל אינו מוכן להראות לכם כנראה שיש לו מה להסתיר. מנסיון עם מגדל כזה אני לא הייתי ממליץ לכם להתעסק. שימו לב לניקיון ולמצב המתקנים שלו. יש להחזיק את הכלבים בסביבה נקייה, מרווחת ומטופחת. הימנע ממגדלים שמחזיקים את כלביהם בתנאים צפופים או לא סניטריים. זה מסוכן ואתם עלולים בגלל זה לרכוש מבלי שידעתם כלב לא בריא.
 • 4. אינטראקציה עם כלבים:
  התבוננו כיצד המגדל מקיים אינטראקציה עם הכלבים שלו. למגדל בעל מוניטין תהיה אהבה ואכפתיות אמיתית לכלבים שלו. הם צריכים להיות בקיאים בגזע ולהיות מסוגלים לספק מידע על מזגו, התנהגותו ודרישות הטיפול של הכלב עד לפרטים הכי קטנים.
 • 5. סוציאליזציה:
  סוציאליזציה נכונה היא חיונית לפיתוח של פודל טוי. שאלו את המגדל על שיטות הסוציאליזציה שלו. מגדל בעל מוניטין יחשוף את הגורים שלו לאנשים, סביבות וחוויות שונות מגיל צעיר כדי להבטיח שהם יגדלו להיות כלבים חברותיים, בעלי ביטחון עצמי וסתגלניים.

אימוץ פודל טוי : האם זו האופציה הנכונה עבורכם?

אימוץ פודל טוי למכירה יכול להיות חוויה מתגמלת ומספקת, אך חשוב לשקול אם זו האפשרות הנכונה עבורכם. להלן מספר גורמים שכדאי לשקול לפני קבלת ההחלטה:

 • 1. זמן ומחויבות:
  להחזיק כלב, ללא קשר לגזע, דורש זמן ומחויבות. פודל טוי הם כלבים אינטליגנטים ואנרגטיים המשגשגים על ידידות אנושית. הם צריכים פעילות גופנית יומיומית, גירוי מנטלי, טיפוח ואימון. שיקלו אם יש לכם זמן ומסירות כדי לענות על הצרכים הללו.
 • 2. ניסיון קודם:
  אם אתה בעל כלבים בפעם הראשונה, אימוץ פודל טוי עשוי להיות לא הבחירה האידיאלית. כלבים אלו יכולים להיות רגישים ועשויים לדרוש טיפול ואימון מקצועיים. אם אין לכם ניסיון קודם עם כלבים, אולי כדאי להתחיל עם גזע רגוע יותר שידוע כקל יותר לאילוף.
 • 3. תאימות:
  לפודל טוי יש תכונות אישיות ורמות אנרגיה מובהקות. שיקלו אם המאפיינים שלהם עולים בקנה אחד עם אורח החיים וההעדפות שלכם. אם אתם מחפשים חבר פרוותי עם אנרגיה נמוכה, אולי פודל טוי לא יתאים בצורה הטובה ביותר. בנוסף, אם יש לכם ילדים קטנים או חיות מחמד אחרות, ודאו שהם מתאימים לגזע קטן ולפעמים רגיש ועדין כמו פודל טוי.
 • 4. שיקולים פיננסיים:
  להחזיק כלב מלווה באחריות כלכלית. שיקלו את העלויות הקשורות למזון, טיפוח, טיפול וטרינרי, חיסונים ואספקה אחרת. בנוסף, עלולות להיווצר הוצאות רפואיות בלתי צפויות, לכן חשוב להקפיד על תקציב שיספק את צרכי הכלב שלכם.

פודל טוי למכירה:

גזעאישיותדרישות טיפולבעיות בריאות פוטנציאליות
פודל טויידידותי ונאמןטיפוח קבוע ופעילות גופניתדיספלזיה של מפרק הירך ופיקה מפנקת
עלויותאילוף משתנה, בדרך כלל תלוי בצורך ובאופי הכלב.כ-₪1,400-₪2,000 לשנה12-15 שנים
שיערלבן, שחור, כסף, משמש ועודקטן; בדרך כלל גובה 10-12 אינץ’קשרים בפרווה וטפילים בעור.
אינטליגנטי מאוד ולהוט לרצותטיולים יומיים וזמן משחקיכול להתאים למגוון בתיםנמוך יחסית

מציאת פודל טוי למכירה יכול להיות מסע מרגש. לא משנה היכן אתם מוצאים את החבר הפרוותי שלכם, הכרחי לוודא שהם מגיעים ממגדל בעל מוניטין שמתעדף את בריאותם ורווחתם כל פני כל דבר אחר. פודל טוי הם זן נפלא עם הרבה מה להציע, אבל הם גם דורשים טיפול ותשומת לב מסור. בין אם אתם נמשכים לאינטליגנציה שלהם, לאופי הידידותי שלהם או לשיער ההיפואלרגניים שלהם, פודלטוי יכול להוות תוספת פנטסטית לכל משפחה. בהצלחה!

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו למידע ושאילת שאלות