כלב-לב

בית גידול או גידול ביתי : מה לקחת בחשבון בעת ​​רכישת גור כלבים חדש.

ההחלטה להכניס גור חדש לחיים היא חוויה מרגשת ומתגמלת, אבל חשוב לקבל החלטה מושכלת מאיפה לרכוש את החבר החדש שלכם. ישנן שתי אפשרויות עיקריות בכל הנוגע לקניית גור – ממגדל ביתי או בית גידול. לשתי האפשרויות יש יתרונות וחסרונות, וחשוב לקחת בחשבון את הגורמים הללו לפני קבלת החלטה.

הנה כמה דברים שצריך לשקול לפנים שקונים גור חדש הביתה:

בריאות וגנטיקה:
אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת רכישת גור הוא הבריאות והגנטיקה שלו. המגדלים מגדלים ביתיים בדרך כלל מכירים את הכלבים שלהם בצורה טובה יותר ויותר אישית. לכן יש להם הבנה טובה יותר בכל הנוגע לגנטיקה וההיסטוריה הבריאותית של הכלב שלהם. בנוסף עקב כך הם גם יכולים לקבל החלטות מושכלות יותר בכל הנוגע לגידול הכלב ולמנוע בעיות בריאותיות וגנטיות בעתיד. לעתים קרובות מגדלים ביתיים עורכים בדיקות בריאותיות של כלביהם בתדירות גבוהה יותר וכתוצאה מכך יכולים לספק לכם ערבויות בריאותיות לגורים שהם מגדלים, אמינות ושקיפות מלאה. כלומר המשמעות היא שלגורים שלהם יש סיכוי נמוך יותר לסבול מבעיות בריאות ופגמים גנטיים בעתיד.

מצד שני, לבית גידול אולי אין את אותה רמת ידע או טיפול בכל הנוגע לגידול והיכרות של כל כלב. ולכן זה יכול להוביל לסיכון גבוה יותר לבעיות בריאות אצל הגורים שלהם מכיוון שהם עשויים שלא להיות מסוגלים לזהות בזמן או למנוע בעיות בריאות מסוימות שנוצרות מ: הזדווגות של אחים או קרובי משפחה (בטעות), הזדווגות של שני גזעים שונים מבלי ששמו לב, תנאי מחייה והיגיינה לא טובים, סיכוי גבוהה יותר למחלות עקב כמות גדולה של כלבים ועוד… כאשר קונים כלב ממגדל ביתי, אתם יכולים להיות בטוחים שמה שאתם רואים הוא מה שקורה בפועל. כלומר ניתן לראות את אם הגור, את תנאי המחיה שלו ולוודא שתנאי המחייה וההיגיינה מספקים.

כמו כן, לבתי גידול יכולים להיות כמה חסרונות נוספים, כגון חסרונות בריאותיים. בתי גידול רבים נותנים עדיפות לכמות על פני איכות, כלומר הם עשויים לגדל כלבים ללא הבחנה ומבלי לקחת בחשבון את הבעיות הבריאותיות הפוטנציאליות שיכולות לנבוע משילובי רבייה מסוימים. זה יכול להוביל לגורים עם בעיות בריאותיות, שיכולות להיות יקרות לטיפול ויכולות גם לגרום למצוקה רגשית לבעלים.

אופי, התנהגות וטמפרמנט:
גורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון בעת רכישת גור הוא האופי וההתנהגות שלו. למגדלים ביתיים יש בדרך כלל גישה אינדיבידואלית יותר לגידול הגורים שלהם. זה מאפשר להם לתת לגורים תשומת לב אישית, סוציאליזציה נכונה, התרגלות, אילוף ופיתוח אופי טוב. כמו כן, זה יכול זה בהכרח ישפיע ויוביל לגורים מפותחים היטב שמתנהגים היטב סביב ילדים ואנשים, בטוחים בעצמם ובעלי סיכוי גבוה יותר להפגין תכונות טמפרמנט רצויות.

גורים שגדלו בבית גידול המכיל כמות גדולה של כלבים עשויים שלא לקבל את אותה רמת היחס והסוציאליזציה הדרושים, מה שיוביל לבעיות התנהגות, ביישנות, פחדנות, תוקפנות וכו’. לבתי גידול עשויים להיות מספר רב של כלבים וייתכן שלא יוכלו לספק את אותה רמה של תשומת לב אישית, סוציאליזציה והחינוך שמגדל ביתי יכול. זה יכול להוביל לבעיות התנהגות שאולי יהיה קשה לטפל בהן בהמשך חייו של הגור.

תמיכה וייעוץ גם לאחר הרכישה:
כאשר אתם קונים כלב ממגדל ביתי, יש לכם יתרון שיש לכם “משאב ידע” ומישהו שתומך ועומד לרשותכם לאחר המכירה. מגדלים ביתיים לרוב קשורים קצת יותר רגשית לגורים שלהם ורוצים להבטיח שהגורים שלהם ילכו לבתים אוהבים. לכן הם יכולים לעתים קרובות לספק הדרכה וליווי אישי ואכפתי לאורך זמן בנושאים מגוונים כגון אילוף, תזונה, טיפול רפואי וכו’. זה יכול להועיל להפליא. במיוחד אם אתם מאמצים כלב בפעם הראשונה ואתם עשויים להזדקק להדרכה כיצד לטפל בגור החדש שלכם.

בתי גידול, לעומת זאת, עשויים שלא להציע את אותה רמת תמיכה ואולי אפילו יהיו עסוקים רק במכירת הגורים שלהם. המשמעות היא שאם יש לכם שאלות או חששות כלשהם בנוגע לגור שקניתם מהם לאחר שהבאתם אותו הביתה, ייתכן שאולי תהיה לכם תמיכה אך לא את אותה רמה של תמיכה, הדרכה, זמינות וסבלות כפי שהייתם מקבלים אילו רכשתם ממגדל ביתי.

שיקולים אתיים:

כאשר מדובר ברכישת כלב, חשוב לקחת בחשבון גם שיקולים אתיים. רכישת כלב ממגדל ביתי אחראי יכולה לסייע בתמיכה בשיטות גידול אתיות ולהפחית את הביקוש לגורים ממגדלים שאינם נותנים עדיפות לרווחת כלביהם. למגדלים ביתיים יש לעתים קרובות קשר עמוק לכלבים שלהם ויש סיכוי גבוה יותר שהם יתעדפו את בריאותם ואושרם על פני רווחים. לרוב הם גם מספקים לגורים שלהם סביבה בטוחה ומטפחת שבה יוכלו לגדול ולהתפתח.

לעומת זאת, בתי גידול מסוימים עשויים לתת עדיפות לרווח על פני רווחת הכלבים שלהן, מה שמוביל לשיטות גידול לא אנושיות ולתנאי חיים לא תקינים. אמנם לא כל בתי הגידול אשמים בשם שנוצר לבתי גידול בישראל, אבל חשוב לעשות את המחקר שלך ולבחור בבית גידול בעל מוניטין ובית גידול שיאפשר לך ויציג לך בצורה גלויה ושקופה את המתרחש בבית הגידול שלו אם תחליט לרכוש ממנו כלב.

מצד שני, בתי גידול מתאימים יותר לאנשים שמחפשים גזע ספציפי של כלבים שאולי לא תמיד יהיו זמינים אצל מגדלים ביתיים. יכול להיות שבתי גידול מתמחים בגידול גזעי כלבים נדירים או אקזוטיים שאולי לא יהיו זמינים ממגדל ביתי. בנוסף, לכלביות יש לרוב מגוון רחב יותר של גורים לבחירה, מה שנותן לקונים סיכוי טוב יותר למצוא כלב שעונה על הצרכים וההעדפות הספציפיות שלהם.

לסיכום, כאשר מחפשים מקום המציע כלבי שי צו למכירה לדוגמה, חשוב לבקר את המגדל באופן אישי ולראות את תנאי המחיה של הכלבים והגורים. ודאו שהמגדל מספק טיפול וסוציאליזציה נאותים לגורים שלו, ושהם מבצעים בדיקות בריאות סדירות ומספקים את כל חיסונים והטיפולים הרפואיים הדרושים.

זכרו שרכישת גור היא מחויבות גדולה, ועליכם להיות מוכנים לספק בית אוהב ואחראי לחבר הפרוותי החדש שלכם. קחו את הזמן כדי למצוא מגדל טוב אשר יהיה שם כדי לתמוך ולהדריך אותכם בתהליך הגידול של הגור החדש שלכם.

כמו כן, בסופו של דבר, ההחלטה לרכוש כלב ממגדל ביתי או מלונה תלויה בצרכים וההעדפות האישיות שלכם! אם אתם מחפשים גזע ספציפי של כלבים, בית גידול עשוי להיות האפשרות הקלה ביותר עבורכם למצוא את הכלב שאתם מחפשים בקלות יותר. עם זאת, אם אתם מחפשים כלב בריא, חברתי ושמח, סביר להניח שמגדל ביתי הוא הבחירה הטובה ביותר. לא משנה באיזו אפשרות תבחרו, חשוב שתעשו את המחקר שלכם ותבחרו מגדל או בית גידול בקפידה כדי להבטיח שאתם מקבל כלב בריא עם אפי וגנטיקה טובה ולא חתול בשק.

אם יש לכם עוד שאלות ואתם מעוניינים להתייעץ אתם יכולים לכתוב לי בווצאפ ואשתדל לענות לכולם ולעזור בכייף! – 0558862008

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו למידע ושאילת שאלות