כלב-לב

האמת מאחורי רכישת גור שיצו בזול: המחיר האמיתי שאתם תשלמו

כאשר אנו מחפשים להביא גור שיצו לבית, הרבה מאיתנו מחפשים את ההצעות הכי זולות בשוק. אך האם זה באמת כדאי? במאמר זה נגלה את האמת המסתתרת מאחורי המחיר הזול של גור שיצו למכירה ולמה זה יכול להפוך להיות ההחלטה הכי יקרה שלך.

תמונה של גור שיצו איכותי ברמה גבוהה
תמונה של גור שיצו איכותי וברמה גבוהה

1. איכות הגידול: כאשר אנו קונים גור שיצו במחיר זול, יש סיכוי גבוה שהגור גודל בתנאים לא אידיאליים. כמו כן יתכן גם שלא מקפידים על חוקי הגידול והצעדים הרפואיים הנדרשים לעשות על מנת לעשות את זה בצורה נכונה. גידול בתנאים לא מתאימים ובחוסר אחריות רפואית יכול להוביל לבעיות בריאות שונות בהמשך החיים של הכלב.

   • עצה: בחרו במקומות גידול שנשמעים לכם אמינים ומוכנים להציג בפניכם את המקום בו הגור גדל ויתנו שקיפות מלאה בכל הנוגע להיסטוריה הרפואית. 

  2. טיפול רפואי: גורי שיצו המגיעים ממקומות גידול לא איכותיים יכולים להגיע עם מחלות ובעיות בריאות שונות. הטיפול הרפואי בהמשך החיים של הכלב יכול לעלות לכם הרבה יותר ממה שחסכתם ברכישה.

    • עצה: בקשו את הרקורד הרפואי של הגור, אחריות רפואית לפני הרכישה ובדקו אותו אצל וטרינר שאתם סומכים עליו.

   3. התנהגות: גורי שיצו שגדלו בתנאים לא מתאימים, בסביבה עם מאות כלבים שלא מפסיקים לנבוח, ללא מגע יד ויחס אישי וכו… עלולים להיות בעלי בעיות התנהגות. הם יכולים להיות פחודים, אגרסיביים או לא מאוזנים.

     • עצה: בדקו את התנהגות הגור בפגישה פרטנית לפני הרכישה ואת הסביבה בה גדל.

    4. הגבלת המלטות והפסקות ביניהן: הגבלת המלטות היא לא רק חיונית לשמירה על בריאות הכלבה, אלא גם לשמירה על בריאות הגור. כאשר הכלבה ממליטה באופן תדיר (כל חצי שנה – כפי שקורה אצל רוב המגדלים בארץ), היא והגורים נחשפים לסיכונים בריאותיים רבים. כגון חולשה, תזונה לקויה, בעיות קוגנטיביות, בעיות גנטיות, בעיות אגן, בעיות הליכה, מנשך הפוך, בעיות התנהגות, נשירת שיער ופגמים גזעיים.

      • עצה: בחרו במגדלים שמגבילים את מספר המלטות ומבצעים הפסקות של שנה וחצי לפחות ביניהן.

     5. אולטרסונוגרפיה ובקרה של הווטרינר: השימוש באולטרסאונד במהלך ההריון של הכלבה מאפשר לוודא את הבריאות של הגורים ולזהות בעיות אפשריות. בנוסף, הבקרה המתמדת של הווטרינר על כל התהליך מבטיחה שהגורים יגדלו באופן בריא ובטוח ולהערך בהתאם להמלטה יחד עם הוטרינר.

       • עצה: בחרו במגדלים שמשתמשים באולטרסונוגרפיה ומבצים בקרה וטיפול של הווטרינר באופן תדיר.

      5. התאמה גנטית של ההורים: התאמה גנטית בין ההורים חשובה מאוד לבריאות הגורים. כמו כן, מפחיתה באופן משמעותי את הסיכויים למחלות ובעיות רפואיות וגזעיות בעתיד. את ההתאמה הגנטית יכול לעשות רק מגדל אשר מחזיק אצלו זכר ונקבה בעלי תעודת יוחסין של אחד מארגוני הכלבנות הנפוצים. תעודת יוחסין הינה תעודה שבה ניתן לראות את השושלת הגנטית של הכלב 3 דורות אחורה. בעזרת התעודה אפשר לוודא שאין קשר דם בין הזכר והנקבה לפחות 3 דורות אחורה ורק אז לבצע את ההתאמה והזיווג. בדיוק כמו שבני אדם לא מתחתנים עם קרובי משפחה. 

        • עצה: בחרו במגדלים שמחזיקים כלבים עם תעודות יוחסין ומבצעים התאמה גנטית בין ההורים. מגדל שאינו מציין שהוא עושה התאמה בשיחת ההיכרות ומתן הפרטים אינו מבצע התאמה. מעטים מאוד המגדלים בישראל שמבצעים התאמה גנטית. סמכו על תחושות הבטן שלכם כאשר אתם מדברים עם מגדלים ומבקשים פרטים. 

       6. המחיר האמיתי של רכישת גור שיצו למכירה בזול: רכישת גור שיצו במחיר זול יכולה להביא להוצאות גבוהות בהמשך הדרך. בעיות בריאות יכולות להוביל לביקורים רבים אצל הווטרינר, טיפולים יקרים ואף איבוד הכלב. בעיות התנהגות יכולות להוביל לפגיעות, נזקים ואף הפסקת האילוף. בעיות קוגנטיביות יכולות להוביל לבעיות בהליכה, תפקוד וכו’. לדוגמה, גור שיצו שגדל בתנאים לא מתאימים יכול להיות בעל בעיות הליכה, מה שידרוש טיפול וטיפולים רפואיים יקרים.

         • עצה: התייעצו עם מומחים לפני הרכישה ובחרו בגודלים איכותיים שמציעים אחריות לבריאות הגור.

        7. תמונות ווידאו: באתר כלב-לב ניתן לראות וגם לבקש מהמגדל תמונות של הגורים בתהליך הגידול, וידאו עדכני של גורים מה שמעיד על התנאים האיכותיים בהם הם גדלים מאחר והם נקיים ומטופחים בכל שלב ביום.

          • עצה: בקשו לראות את הסביבה בה הגור גודל בפועל לפני הרכישה. אם תקבלו תירוצים של ביטוח, אסור לי וכו, כנראה שיש מה לחשוב פעמיים…

         טבלה של ההשוואה בין גור שיצו מגידול איכותי לבין גור שיצו מגידול לא איכותי:

         פרמטרגור שיצו מגידול איכותיגור שיצו מגידול לא איכותי
         בריאותבריא וחזקבעיות בריאות רבות (בעיות קוגנטיביות, אגן, גנטיות, גזע ועוד…)
         התנהגותמאוזן וחברותיאגרסיבי, נבחן או פחוד
         טיפול רפואיפחות דרושעלול להידרש באופן תדיר
         מחיריכול להיות גבוה יותר בהתחלה אך פחות הוצאות בהמשך

         זול בהתחלה אך הוצאות גבוהות בהמשך

         לסיום, כאשר אתם מחפשים להביא גור שיצו לביתכם, חשוב שתזכרו שהמחיר הזול יכול להגיע עם מחיר אמיתי גבוה. השקעה בגור ממקום גידול איכותי היא השקעה בבריאותו ובאיכות החיים של הכלב. 

         הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו למידע ושאילת שאלות